در میانه دهه 1990، دنیا با مفهوم اینترنت آشنا شد.
از ورود به سال 2000 میلادی، کم کم استارت آپ های اینترنتی به دنیا آمدند. افرادی که موفق شدند، در زمان صحیح در سهم این شرکت ها سرمایه گذاری کنند، توانستند به سود 50 درصد سالانه و یا سودهای بسیار بیشتر دست یابند. در این مقاله، حوزه های فعلی که در حال حاضر شروع به رشد کرده و می توانند سرمایه شما را در 5 یا 10 سال آینده دو یا سه برابر کنند را بررسی خواهم کرد. همچنین چند نمونه از شرکت های مربوط به هر صنعت را مثال زده و نمودار های قیمت آن را تجزیه و تحلیل خواهم کرد.

مقاله شامل موضوعات زیر می باشد:

 • بررسی بهترین افق های سرمایه گذاری برای 10 سال آینده
 • 1. پلتفرم های اینترنتی
 • 2. بیگ دیتا (کلان داده)
 • 3. سرمایه گذاری در آب آشامیدنی
 •   4. واقعیت مجازی و واقعیت افزوده
 • 5. داروسازی و بیو تکنولوژی
 • 6. انرژی های تجدید پذیر و انرژی هسته ای
 • 7. پرینتر های سه بعدی و رباتیک
 • 8. فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال
 • 9. طلا
 • 10. سرمایه گذاری بر روی خودتان

بررسی بهترین افق های سرمایه گذاری برای 10 سال آینده

سرمایه گذاران، سرمایه خود را در پنج سال گذشته در سهم شرکتهایی مثل فیس بوک و آمازون سرمایه گذاری کرده اند که تا به این حال سرمایه خود را بیش از سه برابر بیشتر کرده اند.

در سپتامبر تا اکتبر 2013، سهم فیس بوک 50 دلار بوده است که امروزه ارزش این سهم 160 دلار می باشد و قیمت این سهم در تابستان 2018 به 207 دلار رسید. بازده این سهم برای 5 سال 300 درصد بوده است یعنی هر سال 60 درصد بازدهی داشته است. به نظر من در مقایسه با بقیه صنعت ها، این صنعت دارای عملکرد قابل توجهی بوده است. آمازون در این میان حتی عملکرد بهتری داشته است: در اوایل پاییز 2013، سهم این شرکت 310 تا 350 دلار خریداری می شد در حالی که قیمت فعلی آن 1950 دلار می باشد. یعنی شما در صورت خرید این سهم  90 درصد برای هر سال بازده داشته اید! نمودار قیمتی این شرکت ها، صحبت های من را تصدیق می کنند.

به اعتقاد تحلیل گران، این استارت آپ ها هنوز پتانسیل واقعی خود را نشان نداده اند. به روز رسانی مداوم، گسترش به بازارهای آسیا، توسعه برنامه های جدید – همه نشان دهنده این است که حتی امروز هم برای سرمایه گذاری در این پرژه ها دیر نشده است. در مقایسه با شاخص های سهام که بازده سالانه 15 درصدی دارند، پلتفرم های تکنولوژی، یک معدن طلا محسوب می شوند. اگر انفجار حباب دات کام را در نظر بگیریم، آمازون تنها شرکتی می باشد که از این بحران با موفقیت عبور کرده است.

اما شما نباید فقط روی پلتفرم های تکنولوژی شرط ببندید (متنوع سازی سبد سهام را همیشه لحاظ کنید). هنوز گزینه های زیادی وجود دارد که می توانید با انتخاب آنها ارزش سرمایه خود را در 5 یا 10 سال آینده افزایش دهید؛ برای مثال می توان به سهام شرکت ها، صندوق های سرمایه گذاری و صنایع مختلف اشاره کرد. شاید هنوز شرکت هایی که پتانسیل سود دهی زیادی دارند، خودشان را در بازار مطرح نکرده اند و نام بزرگی نداشته باشند اما، اکنون زمان مناسبی برای سرمایه گذاری در آنها فرا باشد، شرکت های حوزه اینترنت از این مدل سرمایه گذاری ها می باشند. شما در این مقاله یاد خواهید گرفت که کجا می توانید سرمایه گذاری کنید تا در طی 10 سال بازده سالانه 500 درصدی داشته باشید.

1. پلتفرم های اینترنتی

این مورد را باید قبل از همه بررسی کرد. اگر به گرانبها ترین شرکت های جهان نگاه کنید، خواهید دید که بیش از نیمی از آنها پلتفرم های اینترنتی هستند که در حوزه تکنولوژی فعالیت دارند، برای مثال از این مورد می توان آمازون، فیسبوک، آلفابت (گوگل)، سامسونگ، اپل و مایکروسافت در نظر گرفت. در اینجا، باید به شرکت علی بابا نیز اشاره کنیم که بزرگترین پلتفرم آسیایی می باشد. فقط قیمت برند این کمپانی ها حدود 25 تا 30 درصد قیمت آنها را شامل می شود.

اینترنت در دهه 1990 میلادی متولد شده است، اما فقط در عرض 10 سال شبکه اجتماعی فیس بوک و لینکدین، موتور های جستجو، پیام رسان ها، فروشگاهای اینترنتی با محبوبیت شگفت انگیزی رو به رو شدند. 10 سال دیگر طول کشید تا مالکان آنها وارد لیست 100 فرد ثروتمند دنیا شوند. عصر گذشته زیراکس و کداک، با کامپیوتر ها و اینترنت جایگزین شدند. در 10 سال رو به رو این شرکت ها مطمئنا با ابداع های جدید و منحصر به فرد خود، دنیا را شگفت زده خواهند کرد. و بنابراین، سهم آنها نیز گران تر خواهد شد.

چگونه می توانیم سرمایه گذاری کنیم. محبوبیت شرکت ها توسط سرمایه گذاران آن ها ایجاد می شود. چندین گزینه برای سرمایه گذاری وجود دارد:

 • اگر در یک کارگزاری آمریکایی یا اورپایی فعالیت می کنید (یعنی ثبت نام و تایید شده اید). مستقیما می توانید در بورس سهام ایالات متحده کار کنید.
 • سرمایه گذاری از طریق ETF هایی که در شرکت های مرتبط با تکنولوژی سرمایه گذاری می کنند.
 • معامله CFD ها در کارگزاری های بین اللملی فارکس.

هر گزینه دارای مزیت ها و معایب مرتبط با خود می باشد، بنابراین انتخاب هر فرد می تواند مختلف باشد.

2. بیگ دیتا (کلان داده)

پردازش مقدار زیادی از اطلاعات، معضلی است که به تازگی با آن رو به رو شده ایم. طبق اطلاعات IBS، در سال 2003، جهانیان 5 اگزابایت اطلاعات تولید کرده اند (یک اگزابایت برابر با 1 میلیارد گیگابایت می باشد) در سال 2008، این رقم به 0.18 زتابایت (1 زتا بایت = 1024 اگزابایت)؛ در سال 2013 این عدد به 4.4 زتابایت رسیده و طبق پیشبینی ها، این عدد در انتهای سال 2020 به 40 الی 44 زتابایت خواهد رسید. نکته جالب اینجاست که فقط 1.5 درصد از این اطلاعات ارزش عملیاتی دارند. سوال: چگونه می توان این مقدار از اطلاعات را تحلیل کرد و اطلاعات مورد نیاز را استخراج کرد. مشکل با تکنولوژی بیگ دیتا حل خواهد شد.

LiteForex: سرمایه گذاری در آینده: بررسی بهترین روش های سرمایه گذاری برای افق 10 ساله | لایت فارکس

اصطلاح بیگ دیتا (کلان داده) برای اولین بار در سال 2008 مطرح شد. به عبارت ساده تر روشها، ابزارها و رویکرد های مختلفی برای پردازش مجموعه گسترده ای از داده ها وجود دارد که ممکن است هر کدام از آن ها ساختار مشابهی با هم نداشته باشند. دسته بیگ دیتا به جریانی از 100 گیگابایت اطلاعات گفته می شود که روزانه در حال مبادله می باشند.

بیایید یک مثال ساده بزنیم: شما وارد یک مغازه ای می شوید که تمام کالا ها با هم مخلوط شده اند و  در جای مشخصی قرار ندارند. بیگ دیتا به شما کمک می کند تا ساختار کالا ها را سازماندهی کرده و دقیقا آن چیزی که نیاز دارید را استخراج نمایید و تمام اطلاعات مورد نیاز (قیمت، تاریخ انقضا و غیره) از آن محصول را بدست آورید.

چگونه سرمایه گذاری کنیم. در بازار آتی، می توان سهام شرکت هایی که به طور تخصصی به دنبال توسعه نرم افزار ها و پلتفرم هایی هستند که میزان انبوهی از اطلاعات را پردازش می کنند، خریداری کرد. برای مثال می توان از شرکت های Splunk, Infosys , Wipro , Qlik  نام برد.

3. سرمایه گذاری در آب آشامیدنی

جمعیت کره زمین در حال افزایش می باشد، اما مقدار آب آشامیدنی ثابت می باشد. اگرچه مشکل غذا با توضیع مجدد زمین های زراعی و با استفاده از مهندسی ژنتیک قابل حل است اما موضوع شیرین سازی آب آشامیدنی هنوز که هنوز است، یک موضوع بحرانی به شما می رود. مطابق با اطلاعات UN، در سال 2030، چیزی حدود 50 درصد از جمعیت با مشکل کمبود آب آشامیدنی مواجه خواهند شد. از کل منابع آبی موجود در زمین، فقط 3 درصد برای نوشیدن مناسب می باشد و 2 درصد دیگر یخچال های طبیعی می باشند.

حقیقت جالب: فیلم کالت “The Big Short” به طور مفصل بحران وام مسکن در سال 2008 را توصیف می کند. در پایان فیلم، کریستین بیل، بازیگر نقش تاجر مایکل بوری، تمام عملیات اقتصادی خود را لغو کرده و در حوزه آب سرمایه گذاری می کند. قابل توجه است که در واقعیت مایکل بوری وجود دارد و او همچنین توصیه می کند که در آب سرمایه گذاری کنید حتی اگر آبی باشد که برای پخت و پز استفاده می شود.

تحلیلگران بر این باورند که با افزایش مصرف محصولات کشاورزی این مشکل تشدید نیز خواهد شد. حدود 70 درصد آب شیرین برای آبیاری و دامپروری استفاده می شود. بنابراین رشد مصرف آب اجتناب ناپذیر است.

بانکهای سرمایه گذاری نیز در این جهت حرکت کرده اند. گلدمن ساکس، جی پی مورگان، سیتی گروپ و مورگان چیس به گونه دیگری در حوزه آب سرمایه گذاری کرده اند. آنها زمین هایی که دارای دریاچه یا کانال بوده است را خریداری کرده و در شرکت هایی که در حوزه فیلتراسیون، نمک زدایی و ضد عفونی آب و توسعه سفره های زیرزمینی فعالیت می کنند سرمایه گذاری می کنند.

چگونگی سرمایه گذاری.گردش مالی فعالان این بازار در حال حاظر بیش از 600 میلیارد دلار می باشد. به دلیل محدود بودن این صنعت، یک سرمایه گذار خصوصی به سختی می تواند در این حوزه سرمایه گذاری کند. اما همچنان، راه هایی برای سرمایه گذاری وجود دارد:

 • شاخص جهانی S&P آب (S&P Global Water Index). هنوز هم می توان معتقد بود که به این حوزه ارزش کمی داده شده است. در طول سالهای گذشته، ارزش این نماد افزایش قابل توجهی نداشته است. به عبارت دقیق تر، در فوریه 2018 یک صعود محلی وجود داشت که بعدا با یک افت شدید همراه شده است. اما در 5 سال گذشته، عموما این شاخص با افزایش ارزش مواجه شده است. در سپتامبر 2013، قیمت این شاخص حدود 2780 دلار بوده است که 5 سال بعد ارزش آن به 3860 دلار رسید. تاکنون از این ابزار برای تحلیل اینده استفاده شده است. اما این شاخص در 5 تا 7 سال آینده می تواند با افزایش قیمتی شدیدی رو به رو شود.
 • سرمایه گذاری در ETF. مثال ها: صندوق آب پیکت در سوئیس (Pictet Water Fund) – حدود 3.6 میلیارد دلار از سهام ishares global water را مدیریت می کند، به علاوه ی چندین فعالیت بزرگ دیگر در زمینه آب.
 • سرمایه گذاری در سهام شرکت های خاص. برای مثال AquaVenture Holding LLC. این شرکت در اکتبر 2016 وارد ipo شد. بعد از یک افزایش قیمت سریع، با یک اصلاح مواجه شد و حال می توان قیمت سهام آن را در حالت میانگین وزنی در نظر گرفت. تا کنون می توان گفت که سهام این شرکت محبوبیت چندانی نداشته است اما همچنان می توان به آن امید داشت.

اگرچه سرمایه گذاری در حوزه آب گزینه امیدوار کننده ای به نظر می رسد، اما همچنان با چالش هایی در این مسیر مواجه هستیم. کارگزاری ها کارمزد بالایی از معاملات این سهم ها دریافت می کنند چرا که کارشناسان زیادی برای شناسایی عمق این بازار و کیفیت این شرکت ها وجود ندارند. با این حال، این عامل باعث منصرف شدن سرمایه گذاران در این حوزه نمی شود.

4. واقعیت مجازی و واقعیت افزوده

واقعیت مجازی (فناوری VR) در اواخر دهه 1990 تعریف شد. در اصل، یک شبیه سازی کامپیوتری از واقعیت یا خلق مجدد شرایطی می باشد که توسط آن شرایطی از طریق بینایی، شنوایی بو و لامسه به فرد القا می شود.

در دهه 2000، این فناوری به طور فعال در مسائل مربوط به سرگرمی مانند بازی های کامپیوتری، فیلم ها، فیلم های سه بعدی، و غیره استفاده گردید. همچین، این تکنولوژی  در انواع مختلفی از شبیه ساز ها استفاده شد. فناوری واقعیت افزوده (AR) فقط در سال 1990 ارائه شده است. این واقعیت مبتنی بر این حقیقت است که برای کاربر یک دنیای کاملا مجازی ایجاد نمی شود بلکه یک دنیای واقعی با استفاده از لایه های کامپیوتری ارائه می شود.

هدف از این فناوری ساختن یک زندگی واقعی به صورت جذاب و متنوع می باشد.

واقعیت افزوده قبلا در اپلیکیشن های موبایل استفاده شده است. برای مثال، از این تکنولوژی برای پیشبینی مسیر توپ فوتبال، فلش نشان دهنده فاصله هدف تا توپ و غیره می باشد. احتمالا بارز ترین مثال برای این مورد بازی PokemonGo  می باشد.

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در این زمینه ها کاربرد دارند:

 • صنعت بازی سازی
 • صنایع دارویی و علمی. برای مثال جراحی از راه دور. هر دو تکنلوژی قبلا برای درمان اختلال استرس پس از سانحه استفاده می شوند.
 • برای فعالیت های مرتبط با سرگرمی. برای مثال، مدل سازی سفر؛
 • آموزش. برای مثال، مدل سازی شرایطی در واقعیت مجازی که نیاز به واکنش فوری در دنیای واقعی دارد.

محبوبیت واقعی هر دو فناوری در سال 2015 نمایان شد. در اول آگوست سال 2012 کمپانی Oculus که شرکت کمتر  شناخته شده ای در بستر سرمایه گذاری جمعی می باشد، طرح سرمایه گذاری در تولید یک کلاه واقعیت مجازی با پوشش کامل را داد. سه سال بعد، فروش انبوه این کلاه آغاز گردید.

امروزه، شرکتهایی مانند Samsung ، HTC، Facebook در صنعت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی سرمایه گذاری کرده اند. در پایان سال 2016، انجمن GVRA ایجاد شد و بزرگترین شرکت های این حوزه را گرد هم جمع کرد.

چگونگی سرمایه گذاری. با توجه به حضور شرکت های بزرگ در زمینه توسعه VR و AR و به دنبال انتشار اخبار مربوط به شرکت های بزرگی که خریدار استارت آپ های جوان هستند و سرمایه گذاری غول های صنعت اینترنت در این حوزه، صنعت واقعیت مجازی می تواند در عرض 10 سال آینده خود را به سطوح بالاتری رسانده و فروش انبوه محصولات خود را آغاز کند.

5. داروسازی و بیو تکنولوژی

تا زمانی که در دنیا مشکل بیماری های صعب العلاج وجود دارد و تا زمانی که ابزار و تجهیزات برای شناسایی و پیشگیری وجود ندارد و تا زمانی که مشکل واکسیناسیون حل نشود، و داروی کافی به دلیل هزینه بالای آنها در اختیار همه قرار نگیرد، این حوزه در اولویت خواهد بود.

باید تاریخ را مجددا مرور کنیم، با گذشت زمان، بیماری هایی که زمانی صعب العلاج در نظر گرفته می شدند توسط واکسن ها و دارو هایی از بین رفته اند. شرکت هایی که قادر به تولید داروی مبارزه با سرطان یا ایدز می باشند همانند معدن طلایی برای سرمایه گذران خواهند بود و در اینجا فقط مسئله زمان مطرح خواهد بود.

در بالا یک نمودار 5 ساله از شاخص بیوتکنولوژی وجود دارد که اگر سقوط اواخر سال 2015 را در نظر نگیریم می توانست بیش از 20 درصد بازده سالانه داشته باشد. نمودار مشابهی برای شاخص iShares Nasdaq Biotechnology ETF  نشان داده شده است.

مشکل چنین شاخص هایی، دارایی شرکت هایی می باشد که در آن دخیل هستند. اگر شرکتی با یک تست نا موفق مواجه شود، با از دست دادن نیمی از ارزش خود مواجه می شود در نتیجه با کاهش قیمت کل شاخص مواجه خواهیم شد. در این راستا، ممکن است جذابیت بیشتری برای سرمایه گذاری در شرکت های فردی داشته باشد. نمودار قیمتی NovoCure Inc.  در پایین آورده شده است.

نمونه هایی از شرکت های آینده دار بیوتکنولوژی که در حوزه خود پیشرو هستند Amgen (آمریکا) ، Allergan (آمریکا)، Novo Nordisk  (دانمارک)، TEVA  (اسرائیل). پس از قله ای که در سال های 2014 تا 2015 تشکیل شد، نمودار قیمتی این سهام ها در سطوح مقاومتی معامله می شود، بنابراین از جذابیت بیشتری برای سرمایه گذاری بلند مدت برخوردار می باشد.

همچنین یک واقعیت قابل تامل نیز وجود دارد و آن هم افزایش چشمگیر سرمایه شرکتهای بیوتکنولوژی در سال 2012-2013 می باشد که احتمالا روند صعودی آن در سال های آینده تداوم خواهد داشت. این گزینه سرمایه گذاری را می توان یک سرمایه گذاری پر خطر دانست چرا که میزان ریسک زیاد بوده و پیش بینی دقیق اینکه کدام سهام ریزش خواهد داشت و کدام یک بازده 50 درصدی خواهد داشت کار سختی می باشد. قیمت سهام این شرکت ها تا حد زیادی به این موارد ارتباط دارد:

 • موفقیت در آزمایش برخی دارو ها و اثرات آنها روی بیماران
 • انطباق با قوانین تولید دارو؛
 • رقابت و سرعت ظهور ژنریک ها

در اینجا، مورد مشهور ترانوس قابل ذکر می باشد. این شرکت با ارزش 9 میلیارد دلار در حال تولید و آزمایش تجهیزات آزمایش خون بود.

موفقیت شرکت چنان گسترده بود که جریان سرمایه گذاری در آن روز به روز افزایش پیدا می کرد. در سال 2015، مشخص شد که فناوری مورد استفاده برای آزمایش خون با شکست مواجه شده است و شرکت در این مدت در حال کلاه برداری از مردم بوده است. این استارت آپ در 31 آگوست 2018 به طور کامل متوقف شد.

چگونگی سرمایه گذاری. در اینجا هم همانند پلتفرم های اینترنتی، تجزیه و تحلیل باید با دقت بیشتری انجام شده و تشخیص شرکت هایی که پتانسیل بالایی برای سود دهی دارند دشوار خواهد بود و باید به صورت مستمر سهام ها را زیر نظر داشته باشد.

6. انرژی های تجدید پذیر و انرژی هسته ای

بعد از حادثه چرنوبیل و فوکوشیما – 1، بسیاری از دانشمندان نسبت به انرژی هسته ای بدبین شدند. انرژی تجدید پذیر (هیدروژن، برق، انرژی طبیعی) هنوز در مراحل اولیه رشد خود هستند.

وسایل نقلیه برقی هنوز هم به طور نا معقولی گران هستند و همیشه کارامد نیز نیستند و سوخت هیدروژنی، هنوز در جهان مطرح نشده است. اما فقط در مدت 15 تا 20 سال ذخایر نفت جهان به میزان قابل توجهی کاهش یافته اند و این مساله دوباره بازخوانی خواهد شد. بنزین و زغال سنگ راه حل ما نیست.

و سپس، جامعه به ایده “انرژی صلح آمیز اتمی” باز خواهد گشت. ممکن است تا آن زمان گزینه های دیگری پیدا شوند و شرکت هایی که فناوری های جدیدی را توسعه داده و تولید انبوه را آغاز کرده اند، قیمت ها را به طور قابل توجهی افزایش دهند.

چگونگی سرمایه گذاری. در شرکت هایی که در این حوزه ها فعالیت می کنند سرمایه گذاری کنید اما باید مراقب باشید. شرکتwestinghouse Electric  را به یاد داشته باشید که در سال 2017 ورشکست شد.

7. پرینتر های سه بعدی و رباتیک

از منظر اتوماتیک سازی فرایند ها، بشریت با گام های بلند در حال حرکت به جلو می باشد، اما هنوز که هنوز است با موفقیت واقعی فاصله دارد. هوش مصنوعی و رباتیک مرحال ابتدایی پیشرفت را طی می کنند و موفقیت هایی نیز در این حوزه بدست آمده است اما همچنان یک انقلاب در این حوزه می تواند در طی ده سال آینده رخ دهد.

چگونه سرمایه گذاری کنیم. سهام شرکت های متخصص در زمینه توسعه کامپیوتر و نرم افزار را زیر نظر داشته باشید. به عنوان مثال Rethink, Kuka, Medtronic, Illumina , ABB  و غیره .

8. فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال

تا همین چند سال پیش، ارزش بازار ارز رمز ها کمتر از 10 میلیارد دلار بود و قیمت بیت کوین بیشتر از چند دلار نشده بود. امروزه، سرمایه در گردش این بازار به 200 میلیارد دلار رسیده است و بیت کوین چندین هزار دلار قیمت دارد. افراد مشکوک به دنیای رمز ارزها نگرانی هایی از آینده ارز های دیجیتال دارند و برای این عقیده ی خود دلایل موجهی نیز دارند. رگولاتوری ها (سازمان های نظارتی) حاضر نیستند ارز های دیجیتال را بپذیرند و محرمانه بودن تراکنش در آنها کنترلآ این حوزه را از دستان آن ها خارج کرده است.

اما اوضاع انقدر ها هم بد نیست. چشم انداز این حوزه فقط در رمز ارزها خلاصه نمی شود، چرا که خود فناوری بلاکچین یک روش انتقال داده می باشد.

برای مثال سیتی بانک سعی کرد ارز رمز مختص خود را برای ارتباطات داخلی شرکت ایجاد کند. همچنین چندین شرکت دیگر قبلا از این تکنولوژی استفاده کرده اند. یکی از پلتفرم های قابل توجه در این حوزه NEO می باشد، پلتفرمی برای اپلیکیشن های غیر متمرکز که طراحان چینی توسط آن مدل “اقتصاد جدید” را پیاده کرده اند. این پلتفرم با هدف استفاده از فرصت هایی که به واسطه تکنلوژی در کسب و کار ایجاد می شود استفاده کرد و سرعت انتقال اطلاعات را افزایش داد، همچنین امنیت آن را بیشتر کرده و هزینه ها را نیز کاهش داد. ویژگی پلتفرم NEM در اینجاست که به رگولاتور ها و نیاز های آنها توجه می کند.

چگونگی سرمایه گذاری. مزیت ارز های دیجیتال اینجاست که به نسبت بازار سهام یا کالا می توان با استفاده از سرمایه اندک چندین گزینه مختلف برای سرمایه گذاری با آن یافت. با این حال یک فرق جزئی وجود دارد. باید مدت زیادی را برای پیدا کردن کم هزینه ترین روش سرمایه گذاری (مناسب ترین روش برای شما) صرف کنید.

روش های سرمایه گذاری:

 • ماینینگ: سود آوری ماینینگ به تدریج کاهش می یابد، اما این گزینه سرمایه گذاری همچنان می تواند گزینه مناسبی باشد.
 • ماینینگ پاداش انجام عمیلات محساباتی است که برای تایید تراکنش یک فرد الزامی می باشد (الگوریتم اجماع اثبات کار). اگر بستر ارز رمزها بر اساس الگوریتم اجماع متفاوتی ساخته شود، ماینینگ وجود نخواهد داشت. برای سرمایه گذاری در ماینینگ اگر از دستگاه های ASIC استفاده شود، می تواند 2000 -5000  دلار سود آوری داشته باشد. شما می توانید از محاسبه گر ها بری محاسبات مربوط به ماینینگ استفاده نمایید. برای مثال، برای استخراج یک بیت کوین باید به طور میانگین 5000 تا 6000 دلار هزینه کنید.
 • سرمایه گذاری با استفاده از کیف پول ها و یا صرافی ها. برای انجام این کار، شما باید یک حساب کاربری در اکسچنج (صرافی) باز کنید، حساب خود را شارژ کرده و ارز دیجیتال مورد نظر را خریداری کنید. می توانید از آن به عنوان یک کیف پول واسط استفاده کنید، اما باید به یاد داشته باشید این کیف پول می تواند در معرض هک شدن قرار گیرد. شما می توانید سرمایه خود را در کیف پول های سرد نگه دارید اما در این صورت نمی توانید ارز رمزهای خود را در زمان های اورژانسی سریعا انتقال داده و مبادله کنید. مشکل دیگر اکسچنج های رمز ارز در اینجاست که شما نمی توانید از سفارشات فروش درامد کسب کنید.
 • سرمایه گذاری در ICO ها. به طور میانگین، بیش از 500 نوع مختلف از پروژه های رمز ارز هر سال متولد می شوند. اگرچه شرایط مشابه حباب دات کام در سال 2000، به یاد داشته باشید که برخی از پروژه های آن سال بدون داشتن هیچ مشکل خاصی از بین رفتند. در مورد ارز رمز ها نیز این شرایط می تواند تکرار شود در صورت انتخاب یک پروژه صحیح می توانید بیش از 100 درصد در یک هفته سود کسب کنید.
 • فارکس. واریز چند دلار در اینجا برای شروع سرمایه گذاری کافی است و شما می توانید از طریق معاملات فروش (ریزش قیمت) هم سود کسب کنید. اما کارمزد های مربوط به سواپ را نیز باید پرداخت کنید (کارمزدی که برای باز نگه داشتن معامله شما تا روز بعدی کسر می شود). همچنین در این گزینه، انتخاب محدودی از کیف پول ها خواهید داشت.
 • سرمایه گذاری در سهام شرکت هایی که در حوزه بلاکچین در حال فعالیت هستند.

9. طلا

تمام گزینه های توضیح داده شده در قسمت بالا را می توان تا حدی به گزینه های سرمایه گذاری نسبت داد (به استثنای پلتفرم های اینترنتی، اما همچنان ممکن است آن ها شرایطی که در بحران دات کام به وجود آمد را تکرار کنند). بنابراین، برای ایجاد تنوع در سبد سرمایه گذاری می توانید از یک نماد کلاسیک برای کاهش ریسک های خود استفاده کنید و این گزینه می تواند خرید طلا باشد.

طلا دارایی می باشد که همیشه در صورت به وجود آمدن بحران ها (سقوط ارز یا بازار سهام، درگیری های ژئوپلیتیک و غیره) مورد تقاضا خواهد بود. این فلز به عنوان یک دارایی مالی در حوزه صنعت نیز کاربرد دارد. همچنین می توان، پلاتین، مس یا تیتانیوم را نیز در نظر گرفت ولی طلا به عنوان یک فلز گران بها استاندارد در ذهن مردم نقش بسته است.

نمودار قیمت طلا در سال گذشته مانند یک ترن هوایی عمل کرده است. ریزش و افزایش قیمت های سریعی به دلیل عوامل ژئوپلیتکی ایجاد شده اند، برای مثال می توان از جنگ تجاری بین آمریکا و چین و مشکلات داخلی اتحادیه اورپا نام برد. اما به طور کلی، سرمایه گذاران این بازار در حال حاظر، در ضرر به سر می برند. شرایطی مشابه برای نمودار 5 ساله وجود دارد. فقط با نمودار 35 ساله طلا می توان دلیل اضافه کردن طلا به سبد سرمایه گذاری را متوجه شد.

سرمایه گذاری در آینده

چگونگی سرمایه گذاری. چند روش مختلف وجود دارد:

 • خرید طلا به صورت شمش. معایب: نیاز به سرمایه ی بالایی دارد و باید امنیت نگهداری آن را نیز بالا ببرید. از این سو طلای نقد قابل اطمینان ترین نوع سرمایه گذاری در بازار طلا می باشد.
 • افتتاح سپرده طلا در بانک. در این حالت دیگر هیچ نگرانی در مورد نگه داری طلای خود نخواهید داشت ولی عملا بازدهی نیز نخواهید داشت.
 • خرید به صورت سکه های سرمایه گذاری. مارجین (سرمایه اولیه) در این قسمت بسیار بالا می باشد اما شما می توانید با افزایش ارزش سکه های خود، درامد کسب کنید.
 • سرمایه گذاری در بازار آتی طلا. این نوع سرمایه گذاری نیازمند آشنایی با بازار سرمایه می باشد و در ضمن سرمایه نسبتا بالایی نیاز دارد.
 • معاملات CFD طلا. با این گزینه می توانید با سرمایه های اندک، اقدام به معاملات طلا کنید و همچنین می توانید از معاملات فروش نیز سود کسب کنید.

10. سرمایه گذاری بر روی خودتان

چرا که نه؟ یک فرد می تواند در سهام، طلا و ارز سرمایه گذاری کرده و یا سرمایه خود را زیر تشک خود پنهان کند. اما ارزشمند ترین سرمایه شما، مغز شماست. شما توسط مغز خود آنالیز کرده و تصمیم گیری خواهید کرد. بنابراین، سرمایه گذاری در خود می تواند در بلند مدت برای شما سود زیادی داشته باشد.

چگونگی سرمایه گذاری. گزینه ها:

 • تحصیل در دانشگاه های اورپایی و رشته مدیریت کسب و کار (MBA). گذراندن دوره های کاربردی و علمی و دارای چشم انداز شغلی در بهترین شرکتهای جهان.
 • شرکت در نمایشگاه ها، کنفرانس ها و برقراری ارتباط با انجمن ها.
 • خود آموزی
 • تولید محصولات منحصر به فرد و  جذب سرمایه گذار (جذب سرمایه، سرمایه گذاری به صورت کراود فاندینگ، و سرمایه گذاری جمعی).

جهان به صورت مداوم در حال تغییر می باشد. آنچه امروزه محبوب و مورد تقاضا می باشد، فردا محبوبیت خود را از دست خواهد داد. یک فرد متخصص نیاز دارد تا بتواند به سرعت با روندها و نیاز های بازار خود را سازگار کند. خودآموزی و کسب مهارت جدید به شما در انجام این کار کمک خواهد کرد. شما هچنین می توانید در آموزش های مربوط به روانشناسی مانند افزایش مقاومت در برابر استرس، توسعه منطق، بهبود صبر و نوع واکنش، شرکت کنید.

جمع بندی. در مورد فناوری بلاکچین می توانم اضافه کنم که (ارز های دیجیتال فقط یک مورد از نتایج این تکنولوژی می باشند)، ظهور سایبرپورت و توسعه نرم افزار ها نیازمند محافظت از اطلاعات و عوامل امنیتی می باشد… اما نمی خواهم مقاله بیشتر از این طولانی شود. من معتقدم شما با استفاده از این روش های سرمایه گذاری می توانید گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری آینده خود انتخاب کنید. اگر ایده های دیگری دارید، آنها را از طریق کامنت با من در میان بگذارید.

توسط badpar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *