نمایش بهتر متن نوشته شده

معامله در بازار فارکس هیجان انگیز است. اما بسیار سخت است. برخی می گویند که بیش از 10000 ساعت طول می کشد تا تسلط کامل بر معاملات فارکس ایجاد شود. برخی دیگر معتقدند که معامله راهی برای ثروتمند شدن سریع است. ممکن است هر دو اشتباه کنند. دانستن این نکته مهم است که اهمیتی ندارد چقدر تجربه دارید، اشتباهات بخشی از روند معاملات خواهند بود. به همین دلیل است که باید آماده باشید که با اشتباهات خود مواجه شوید. در ادامه لیستی از مهمترین اشتباهات معامله گران فارکس را توضیح میدهیم که مطالعه این موارد به شما کمک میکند در ادامه مسیر سرمایه گذاری خود در این بازار از نظر انجام معامله، انتخاب بروکر فارکس معتبر، ورود به این بازار، ساعاتی که صرف میکنید و… اشتباهات کمتری را انجام دهید.

1) معامله بدون داشتن برنامه معاملاتی از پیش تعریف شده

اولین اشتباه مهلک معامله گران ، معامله بدون برنامه است. داشتن یک برنامه معاملاتی از پیش تعریف شده مکتوب به دو دلیل به شما کمک می کند. معاملات به جنبه های مختلفی بستگی دارد که شامل وضعیت بازارهای سراسر جهان، وضعیت بازارهای خارج از کشور و موارد دیگر می شود.

فهرستی از کارهایی که باید انجام دهید تهیه کنید و قبل از انجام کارهایتان عادت به تحقیق در بازار کنید. این کار نه تنها شما را از ریسک های غیرضروری دور می کند، بلکه احتمال از دست دادن سرمایه را نیز به حداقل می رساند.

2) اهرم بیش از حد

اهرم بیش از حد دومین اشتباه از «10 اشتباه مهلک معامله گران چیست» است. اهرم بیش از حد یک شمشیر دو لبه است. در یک بازی برده می تواند بهترین دوست شما باشد، اما وقتی روند تغییر می کند، تبدیل به بزرگترین دشمن می شود. صحبت‌های اخیر در مورد ممنوعیت اهرم‌های بالاتر از 1:50 برای معامله‌گران با تجربه و 1:25 برای معامله‌گران جدید در بریتانیا، نتیجه این بوده است که بسیاری از معامله‌گران پول خود را خیلی سریع از دست داده‌اند. این که سال آینده اتفاق بیفتد یا نه، این موضوع زمان است که باید ببینیم. این خبر خوبی برای اکثر معامله‌گران بی‌تجربه است، زیرا به نوعی قرار گرفتن در معرض آن‌ها را محدود می‌کند. به آنها اجازه می دهد تا قوانین مدیریت پول خود را راحت تر دنبال کنند. برای معامله گران حریص تر و بی حوصله تر، این خبر وحشتناکی است. خوشبختانه، این ممکن است منجر به نتیجه بهتر در عملکرد آنها در بلند مدت نیز شود.

اهرم بیش از حد یک راه خطرناک برای این باور است که می توانید سریعتر پول بیشتری به دست آورید. بسیاری از معامله گران با این طرز تفکر گمراه می شوند و در نهایت در مدت زمان کوتاهی تمام پول خود را از دست می دهند. برخی شرکتهای بروکر فارکس مقادیر دیوانه‌واری از اهرم (مانند 1:2000) را ارائه می‌کنند که نمی‌تواند منجر به چیزی جز دردسر شود. بنابراین، هنگام انتخاب سطوح و کارگزارانی که آنها را نمایندگی می کنند، باید بسیار مراقب باشید. به همین دلیل است که تنوع در میان کارگزاران مختلف احتمالا بهترین استراتژی است.

3) چسبیدن دائم به صفحه نمایش کامپیوتر

 

الف) قوانین ورود را تنظیم کنید

سیستم‌های رایانه‌ای برای انجام معاملات مؤثرتر هستند، زیرا نسبت به افرادی که وارد محیط معاملاتی می‌شوند احساسی ندارند و از نظر عاطفی به عواملی که به هر طریقی مرتبط با تجارت هستند وابسته نیستند. علاوه بر این، کامپیوترها قادر به انجام کارهای بیشتری در یک زمان هستند. این یکی از دلایل متعددی است که بیش از 50٪ از معاملاتی که در بورس نیویورک انجام می شود توسط برنامه های کامپیوتری تولید می شود.

یک قانون ورودی معمولی را می‌توان در جمله‌ای مانند این بیان کرد: «اگر سیگنال A دیده می‌شود و حداقل هدفی حداقل سه برابر حد ضرر من وجود دارد و ما در پشتیبانی هستیم، پس قراردادها یا سهام X را خریداری کنید.» وقتی صحبت از تصمیم گیری سریع با پیروی از مجموعه ای از قوانین می شود، رایانه ها منطقی تر هستند. مهم نیست که معامله گران چقدر با تجربه هستند، گاهی اوقات آنها در تصمیم گیری بدون توجه به قوانین تردید دارند.

ب) قوانین خروج را تنظیم کنید

به طور معمول، معامله گران 90 درصد از تلاش خود را در جستجوی سیگنال های خرید انجام می دهند، اما هرگز به زمان خروج توجه نمی کنند. گاهی اوقات، بستن یک معامله با ضرر دشوار است، اما قطعاً عاقلانه تر است که ضرر کوچکی را متحمل شوید و به دنبال فرصتی جدید باشید.

معامله‌گران حرفه‌ای هر روز معاملات زیادی را از دست می‌دهند، اما پول خود را مدیریت می‌کنند و ضرر خود را محدود می‌کنند که منجر به یک بیانیه معاملاتی سودآور برای آنها می‌شود.

قبل از ورود به معامله، باید از خروجی های خود آگاه باشید. حداقل دو مورد برای هر معامله وجود دارد. اول، اگر معامله علیه شما انجام شود، توقف ضرر شما کجاست؟ این سطح باید نوشته شود. توقف های ذهنی به حساب نمی آیند. سطح دوم هدف سود شماست. هنگامی که به آنجا رسیدید، بخشی از معامله خود را بفروشید و حتی در صورت تمایل می توانید استاپ ضرر خود را به بقیه موقعیت خود منتقل کنید تا شکسته شود. همانطور که در بالا توضیح داده شد، هرگز بیش از درصد مشخصی از پرتفوی خود را در هیچ معامله ای ریسک نکنید.

4) تلاش برای یکنواخت شدن یا بیش از حد بی تاب بودن

10مورد بعدی از اشتباه مهلک معامله گران چیست؟ قانون شماره 4 صبر است. صبر در معاملات فارکس در نهایت نتیجه می دهد زیرا به شما این امکان را می دهد که کمی عقب بنشینید و منتظر تنظیم معاملات مناسب باشید. اکثر معامله گران بیش از حد مشتاق هستند که هر زمان که فرصتی پیش آمد وارد بازار شوند و معامله کنند. این احتمالاً به دلیل طبیعت انسانی ما و اشتیاق به کسب “پول سریع” است. اما اگر یک چیز وجود دارد که احتمال برنده شدن را تضمین می کند، این است که صبر داشته باشید تا قبل از معامله، تمام اطلاعات لازم را درک کنید. ظاهراً این امر زمان می برد زیرا عوامل زیادی در آن دخیل هستند، مانند شکل گیری روندها، اصلاحات روند، اوج و پایین. بی حوصلگی برای بررسی این مسائل می تواند منجر به از دست دادن پول شود. گاهی اوقات می تواند مفید باشد که به جای تمرکز بیش از حد بر روی یک جنبه، استراحت کنید، به خود اجازه دهید زمان داشته باشد تا به تصویر بزرگتر نگاه کند. به یاد داشته باشید که اگر یک تراکنش در لحظه اشتباه اجرا شود، ممکن است در یک سری از ضررهای آینده طنین انداز شود. صبر کردن برای اصلاح بازار، قبل از اینکه متعهد به معامله شوید، به زمان و صبر نیاز دارد.

اما زمان می برد… برخی از معامله گران متوجه نمی شوند که موفقیت به زمان نیاز دارد. آنها اغلب به امید کسب درآمد سریع طعمه بی صبری خود می شوند. این می تواند یک محیط ناهموار باشد، و نمودارها ممکن است به سختی خوانده شوند، بنابراین عاقلانه است که گاهی اوقات برای جلوگیری از اشتباهات پرهزینه عقب نشینی کنید. در کارها عجله نکنید، یا سعی نکنید به هر قیمتی شده وارد معامله شوید و فقط از دل خود پیروی کنید. بازار می تواند بسیار مشکل باشد و اغلب سیگنال های اشتباهی را ارسال می کند. صبورانه منتظر بهترین فرصت ها باشید تا خود را هماهنگ کنند و سپس بی رحمانه عمل کنید.

5) نادیده گرفتن روند

نادیده گرفتن روندها اشتباه مهلکی است. به گفته یکی از معامله گران موفق: “روند دوست من است” – جمله کلیشه ای دیگر، که به معامله گران موفق کمک کرده تا زمانی که یک معامله گر هستم در سمت درست بازار بمانم. اگر به معامله کردن به روش من فکر می کنید، می تواند یک تجارت خسته کننده باشد، اما حداقل کسب درآمد را به همراه دارد. من واقعاً علاقه ای به بازگشت سریع ندارم. من به محبوب ترین معاملاتی که همه در مورد آنها صحبت می کنند علاقه ای ندارم. من دوست دارم تحلیل خودم را انجام دهم. هر چه یک معامله خسته کننده تر به نظر برسد، برای من بهتر است. پس همیشه قبل از انجام معامله، روند را در نظر بگیرید!

6) داشتن یک سوگیری صعودی/نزولی

حکمت عامیانه می گوید که اگر قورباغه ای را در آب جوش بیندازید، به سرعت از آن بیرون می پرد. اما اگر قورباغه را در آب ولرم قرار دهید و سپس به آرامی آب را گرم کنید، تا زمانی که قورباغه متوجه شود که آب به جوش آمده، دیگر دیر شده است. مطالعات تصمیم‌گیری ثابت کرده‌اند که افراد خطاهای اخلاقی را زمانی که در چند مرحله کوچک رخ می‌دهند بیشتر از زمانی که در یک جهش بزرگ رخ می‌دهند، می‌پذیرند. این بیانیه همچنین روند تاسف بار تجارت بی سود را به خوبی توضیح می دهد. هنگامی که در موقعیت بازنده قرار می گیرید، متوجه نمی شوید که آیا به آرامی به یک ضرر بزرگ انباشته می شود یا خیر. شما تعصب خود را دارید و ممکن است شما را به مسیر اشتباهی بکشاند. به همین دلیل است که یکی از مهمترین عناصر معامله موفق، عینیت است. همچنین یکی از سخت ترین عناصر تسلط بر حوزه تجارت است. کوری بدون توجه قطعا برای روانشناسی انسان مفید نیست و وقتی صحبت از معامله می شود، می تواند مضر باشد.

7) آمادگی کم یا نداشتن استراتژی

مطمئن شوید که برنامه‌های غیرضروری را روی رایانه خود ببندید و قبل از شروع روز رایانه خود را مجدداً راه‌اندازی کنید، این کار حافظه (RAM) را تازه می‌کند. چندین سیستم معاملاتی به شما این امکان را می‌دهند که محیط را مطابق با نیاز خود تنظیم کنید، آن را به گونه‌ای تنظیم کنید که حداقل حواس‌پرتی را ایجاد کند و به شما کمک می‌کند تا در کنار هم مراقب هر یک از آنها باشید.

به خاطر داشته باشید که نقص در سیستم معاملاتی می تواند هزینه بر باشد. مطمئن شوید که مدرک معتبری دارید مبنی بر اینکه استراتژی معاملاتی شما نتایج مثبتی را به طور ثابت به دست می دهد. قبل از آن در معامله عجله نکنید.

8) بیش از حد احساساتی بودن

 

 

معامله در بازارها مانند قدم گذاشتن در میدان جنگ است – قبل از ورود به میدان باید از نظر عاطفی و روانی آماده باشید، در غیر این صورت بدون شمشیر در دست وارد یک منطقه جنگی می شوید. قبل از شروع معامله، مطمئن شوید که سه چیز را بررسی کرده اید: 1) آرام هستید، 2) خواب خوبی داشته اید و 3) آماده چالش هستید.

داشتن نگرش مثبت نسبت به معامله بسیار حیاتی است. اگر عصبانی، پر مشغله یا سرگردان هستید، در معرض خطر بیشتری برای از دست دادن سرمایه هستید. قبل از ورود به بازار مطمئن شوید که کاملاً آرام هستید، حتی اگر مجبور باشید در کلاس‌های یوگا شرکت کنید، کاملاً ارزشش را دارد.

9) نداشتن مهارت مدیریت پول

قانون شماره 9 لیست “10 اشتباه مهلک معامله گران چیست” مدیریت پول است. ریسک کردن بین 1% تا 2% از پرتفوی خود در یک معامله بهترین راه است. حتی اگر در حین شرط‌بندی روی آن مبلغ ببازید، به اندازه کافی قادر خواهید بود که یک روز دیگر معامله کنید و باخت خود را جبران کنید.

میزان ریسکی که یک معامله گر می تواند بپذیرد مبلغی است که او فکر می کند روز بعد می تواند پس بگیرد. این گزینه عاقلانه ای است که با مقدار کمتر شروع کنید و به آرامی و به تدریج درصد را افزایش دهید. می‌توانید به نقطه شماره 2 «افزایش اهرم» برگردید و دوباره آن را بخوانید. داشتن مهارت های مناسب مدیریت پول احتمالاً یکی از مهمترین ویژگی های معامله گر سودآور است. و البته – یکی از رایج ترین اشتباهات در بین معامله گران بازنده است.

10) عدم ثبت سوابق

حفظ سوابق کلید موفقیت در معاملات است. اگر در یک معامله برنده شدید، باید تلاش ها و دلایلی که شما را به سمت معامله کشانده است، یادداشت کنید. اگر معامله‌ای را از دست دادید، باید دلیل این اتفاق را یادداشت کنید تا از اشتباهات مشابه در آینده جلوگیری کنید.

جزئیاتی مانند اهداف، خروج و ورود هر معامله، زمان، سطوح حمایت و مقاومت، محدوده بازگشایی روزانه، بازار باز و بسته برای روز را یادداشت کنید و نظرات خود را در مورد دلیل انجام معامله و درس های آموخته شده ثبت کنید.

شما باید سوابق معاملاتی خود را ذخیره کنید تا بتوانید به عقب برگردید و سود یا زیان یک سیستم خاص را تجزیه و تحلیل کنید. به یاد داشته باشید، این یک معامله جدی است و شما حسابدار هستید.

نتیجه  گیری نهایی

10 اشتباه مهلک معامله گران چیست؟ تجارت موفق در حساب آزمایشی تضمین نمی کند که وقتی شروع به معامله با سرمایه واقعی می کنید، موفق خواهید شد و احساسات وارد عمل می شوند. معامله آزمایشی موفق به معامله‌گر این اطمینان را می‌دهد که سیستمی که قرار است استفاده کنند واقعاً کار می‌کند. تصمیم گیری در مورد یک سیستم اهمیت کمتری نسبت به کسب مهارت های کافی دارد تا بتوانید بدون حدس زدن یا تردید در تصمیم گیری، معامله کنید.

هیچ راهی برای تضمین بازگشت سود یک معامله وجود ندارد. این زیبایی واقعی معامله است و ثابت بودن بر اساس مجموعه مهارت های یک معامله گر و اشتیاق او برای بهبود است. به خاطر داشته باشید که برد بدون باخت در دنیای تجارت وجود ندارد. معامله گران حرفه ای می دانند که قبل از ورود به معامله، شانس به نفع آنهاست. این یک روند مداوم برای کسب سود بیشتر و کاهش ضرر است که ممکن است هر بار پیروزی را تضمین نکند، اما در جنگ پیروز می شود. معامله‌گران یا سرمایه‌گذارانی که به این ضرب‌المثل اعتقادی ندارند، در ضرر دادن بیشتر عمل می‌کنند. معامله گرانی که برنده می شوند، به طور مداوم با هر معامله ای که انجام میدهند فقط به عنوان یک معامله برخورد می کنند. اگرچه تضمینی برای کسب درآمد نیست، اما اگر می‌خواهید به طور مداوم موفق شوید و در نبرد تجاری زنده بمانید، داشتن یک برنامه بسیار مهم است.

اگر آماده معامله هستید ثبت نام در فارکس را آغاز کنید.
.
.
.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *